loading...
RAPORT ERP
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
comarchFirma CUK Ubezpieczenia, w której bezpieczeństwo klientów jest na pierwszym planie, również w obszarze wewnętrznego zarządzania, postawiła na pewność i stabilność wybierając zawsze zgodne z przepisami oprogramowanie Comarch ERP Optima i Comarch HRM.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
CUK Ubezpieczenia działa na rynku od 2001 roku, jest liderem wśród multiagencji i prekursorem wielu rozwiązań w swojej branży. CUK jako pierwszy w Polsce opracował porównywarkę cen ubezpieczeń i wprowadził franczyzowy model funkcjonowania firmy. Oferuje produkty 30 wiodących towarzystw ubezpieczeniowych takie jak ubezpieczenia domu, mieszkania, firmy, komunikacyjne, turystyczne czy życiowe.

CUK posiada obecnie ponad 300 placówek stacjonarnych w całym kraju. Sprzedaż odbywa się też internetowo i telefonicznie poprzez Contact Center. Dla klienta oznacza to bardzo dobrą dostępność do oferty firmy i sprawną obsługę. Natomiast dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwem, taka rozproszona sieć sprzedaży stanowi duże wyzwanie. Dynamiczny rozwój firmy i wzrost zatrudnienia wymagał wprowadzenia rozwiązań informatycznych integrujących wielokanałową sieć sprzedaży i automatyzujących procesy.

Optymalne rozwiązanie

System Comarch ERP Optima został wybrany ze względu na szeroki zakres funkcjonalności, łatwość obsługi i korzystną cenę w stosunku do jakości produktu. Ważna była również gwarancja zgodności ze zmieniającymi się przepisami prawa w Polsce i wsparcie techniczne, jakie zapewnia producent oprogramowania. Sprawne, bo trwające zaledwie 3 miesiące wdrożenie, zostało przeprowadzone przez bydgoski oddział firmy Kantata.

Od początku 2017 roku oprogramowanie Comarch wspiera CUK we wszystkich obszarach działalności: w prowadzeniu pełnej księgowości, kadr i płac oraz ewidencji sprzedaży. W zarządzaniu firmą i podejmowaniu strategicznych decyzji pomagają analizy Business Inteligence. Jest to intuicyjne narzędzie, które analizuje i porównuje dane wprowadzane do systemu Comarch ERP Optima, budując raporty o każdej części biznesu.

Kadry pod kontrolą

Obszarem, który stanowił największe wyzwanie w firmie CUK Ubezpieczenia były, ze względu na dużą liczbę pracowników i rozproszoną sieć sprzedaży, procesy kadrowo-płacowe. Plany pracy tworzone były w firmie w arkuszach kalkulacyjnych, a obieg wniosków urlopowych i zwolnień lekarskich odbywał się w programie pocztowym. Zbieranie i wprowadzanie danych dotyczących urlopów zajmowało wiele czasu.

Szukaliśmy rozwiązania, które będzie oparte na przeglądarce internetowej i w jednym miejscu zbierze wszystkie dokumenty kadrowe, głównie wnioski urlopowe – mówi Aleksander Rozman, dyrektor finansowy CUK Ubezpieczenia. - Chcieliśmy rozwiązania prostego, szybkiego we wdrożeniu, takiego, które będzie skalowalne i będzie nadążało za potrzebami naszej organizacji.


Równolegle z wdrożeniem systemu ERP, CUK Ubezpieczenia zaczął więc testowanie kolejnego rozwiązania - aplikacji Comarch HRM. Jest to program w pełni zintegrowany z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP Optima, dostępny na komputerach i urządzeniach mobilnych. Pozwala na zarządzanie czasem pracy, urlopami, delegacjami i nieobecnościami pracowników przedsiębiorstwa. Kadra zarządzająca w szybki sposób może sprawdzić dostępność pracowników i ich plany urlopowe, co z kolei pozwala na efektywną organizację pracy całego zespołu. Comarch HRM posiada również moduły do rejestracji czasu pracy, oceny pracowników, ewidencji kwalifikacji czy rekrutacji. Korzyści są również po stronie pracowników, którzy poprzez aplikację mogą szybko złożyć wniosek urlopowy, zgłosić nieobecność, zyskują dostęp do swojego grafiku urlopowego czy harmonogramu szkoleń.

Rozwiązanie Comarch HRM sprawdziło się w CUK Ubezpieczenia - wyeliminowało problemy zdiagnozowane na etapie analizy przedwdrożeniowej. Zintegrowane zostało planowanie czasu pracy całej sieci sprzedaży i nastąpiła automatyzacja obiegu dokumentów kadrowych.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania Comarch HRM w firmie, udało nam się przenieść obieg wszystkich dokumentów urlopowych bezpośrednio do jednego systemu – podsumowuje Aleksander Rozman. - Zyskaliśmy do nich łatwy dostęp przez interfejs www oraz pełną integrację z programem kadrowo-płacowym. Wiąże się to dla nas z dużą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Sage | Enterprise Management – korzyści biznesowe i oszczędności w firmach produkcyjnych

Wdrożenie nowoczesnego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem ma pozytywny wpływ na całą organizację. Jak obliczyła firma badawcza…

Najważniejsze trendy w ECM na 2019

W 2020 roku na świecie będzie 45 zetabajtów danych, jak podają eksperci Cloud Technologies, dlatego wydatki firm na ich przetwarzanie drastycznie…

OSM w Piątnicy – kompleksowe wdrożenie ERP w branży spożywczej

Sektor spożywczy oczekuje od systemów ERP przede wszystkim zaspokojenia potrzeb w zakresie rozliczania i optymalizacji produkcji, a także…

Rozwiązanie IFS Customer Engagement wybrane przez Baxi Heating

Baxi Heating Ltd decyduje się na wielokanałowe centrum obsługi klienta firmy IFS, które stanowi opartą na chmurze platformę dla telefonii i…

Włoska firma obuwnicza Finest Shoes wybrała system ERP Infor M3 Fashion

Finest Shoes, włoski producent obuwia i właściciel marki Atlantic Stars wybrał aplikację ERP Infor M3 Fashion w wersji Infor Accelerator for…

Długotrwała współpraca liderów – Kelvion stawia na system TETA ERP

Firma Kelvion Machine Cooling Sp. z o. o., oferująca jeden z największych portfeli produktowych w dziedzinie wymienników ciepła w Polsce, od 20…

Previous Next Play Pause

enova365 490x120 2

Katalog Rozwiązań IT

Back to top