Oracle wprowadza rewolucyjne aplikacje wykorzystujące mechanizmy automatycznego uczenia

ORACLELarry Ellison zaprezentował nowe, przełomowe aplikacje oparte na algorytmach uczenia maszynowego i odporne na zagrożenia cyber ataków, podczas prezentacji programowej pierwszego dnia konferencji Oracle OpenWorld 2017 w Centrum Moscone w San Francisco.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Ellison zapowiedział wprowadzenie usługi Oracle Autonomous Database Cloud, będącej w istocie pierwszą na świecie całkowicie samoobsługową, autonomiczną bazą danych, jak również automatycznych mechanizmów aplikacyjnych, które wykrywają i usuwają skutki ataków hakerskich w czasie rzeczywistym.

Nowa, zautomatyzowana baza danych jest oparta na algorytmach uczenia maszynowego i eliminuje wiele pracy administracyjnej, ponieważ zapewnia automatyczne poprawki, aktualizacje i strojenie podczas pracy. Dzięki wyeliminowaniu możliwości popełnienia błędu ludzkiego i konieczności wykonywania testów wydajnościowych, Oracle może zminimalizować kosztowne planowane i nieplanowane przestoje do mniej niż 30 minut rocznie i gwarantuje użytkownikom dwukrotne obniżenie kosztów w porównaniu do technologii Amazon.

Podczas krótkich demonstracji Ellison zaprezentował także wyniki testów porównawczych, które podkreślały ogromną różnicę w wydajności między bazą danych Oracle w chmurze Oracle i bazą danych działającą w najlepszej usłudze Amazon, czyli Amazon Relational Database Service (RDS). Bezpośrednie porównanie uwypukliło również różnicę między niezawodnością i dostępnością Amazona (99,95%, przy wykluczeniu większości źródeł nieprzewidzianych i planowanych przestojów), a gwarancją 99,995% jaką daje Oracle w swoich umowach SLA.
Nadchodzą wielkie zmiany w umiejętnościach związanych z bazami danych - teraz będzie można koncentrować się bardziej na projektowaniu aplikacji, czy wykonywaniu prac analitycznych, albo tworzeniu korporacyjnych zasad i polityk dotyczących bezpieczeństwa i odzyskiwania danych – powiedział Larry Ellison
Na podstawie materiałów Oracle, opracował Patrycjusz Jaworski

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top