Asseco nie planuje dalszej konsolidacji spółek z obszaru ERP w ramach grupy

Po tym jak Asseco Central Europe przejęło od Asseco Dach 100 proc. udziałów w Asseco Solutions AG, informatyczna grupa nie planuje dalszej konsolidacji spółek specjalizujących się w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw - poinformowała PAP rzeczniczka Asseco Poland Katarzyna Drewnowska.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Na chwilę obecną nie podjęliśmy decyzji o dalszym procesie konsolidacji spółek specjalizujących się w rozwiązaniach ERP w ramach grupy Asseco - powiedziała PAP Drewnowska pytana w szczególności, czy są takie pomysły odnośnie Asseco Business Solutions.
Asseco Central Europe na początku stycznia podpisało z Asseco Dach umowę kupna 100 proc. udziałów w Asseco Solutions AG za 13,8 mln euro.

Asseco Solutions AG specjalizuje się w oprogramowaniu ERP dla firm produkcyjnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W celu ujednolicenia strategii i produktów ERP od 2013 r. spółka jest nadzorowana przez Asseco Central Europe, której spółki zależne odpowiadają za systemy ERP w Słowacji i Czechach.

Z ponad 700 pracownikami w pięciu krajach Asseco Solutions stało się centrum wiedzy ERP grupy Asseco w Europie Środkowej.

Do tej pory największym podmiotem odpowiedzialnym za systemy ERP w grupie Asseco było zatrudniające około 600 osób Asseco Business Solutions.

W połowie 2011 r. to Asseco Business Solutions rozważało zakup Asseco Germany, spółki z grupy Asseco Dach, a celem potencjalnej transakcji miało być m.in. uporządkowanie aktywów grupy związanych z systemami ERP.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top