HICRON wkracza na rynek rozwiązań mobilnych

Firma Hicron rozszerzyła swoje struktury tworząc nowy dział Enterprise Mobility. Jego zadaniem jest tworzenie aplikacji mobilnych na urządzenia przenośne dla klientów Hicron. Jednocześnie spółka podpisała umowę partnerską z SAP AG w Niemczech na dystrybucję rozwiązań mobilnych SAP, stając się tym samym pierwszą, i jak dotąd jedyną polską firmą, której udało się wejść do programu SAP Mobile Applications.
 
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Dział Enterprise Mobility w Hicron tworzą obecnie trzy osoby z kompetencjami konsultingowymi i programistycznymi, mające kilku- i kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu i rozwoju oprogramowania klasy enterprise, dla różnego rodzaju platform w urządzeniach mobilnych. Zespół Enterprise Mobility spółki Hicron ma na swoim koncie między innymi przygotowanie zaawansowanej technologicznie aplikacji Katalog Produktów, zaprojektowanej na potrzeby klienta Hicron z Europy Zachodniej, wspierającej pracę działu sprzedaży.
Stawiamy sobie ambitne cele. Budując kolejne rozwiązania chcemy udowodnić, że aplikacje mobilne to nie tylko coś, o czym dużo się mówi, modne zabawki, lecz narzędzia, za których wykorzystaniem idą korzyści mierzalne w sensie ekonomicznym. Obecnie pracujemy nad aplikacjami wspierającymi pracę działów sprzedaży i serwisu, prezentujemy nasze rozwiązania kolejnym klientom – mówi Szymon Włochowicz, Architekt Rozwiązań i lider zespołu Enterprise Mobility w Hicron.
Partnerstwo z SAP w obszarze SAP Mobile Applications jest uznaniem dla kompetencji i doświadczenia Hicron, wyróżniających spółkę spośród innych partnerów SAP w Polsce. Firmy posiadające ten prestiżowy tytuł mają możliwość certyfikowania własnych rozwiązań mobilnych i ich sprzedaży na całym świecie poprzez sklep SAP Mobile Applications Store. Tytuł SAP Mobile Applications Partner jest więc potwierdzeniem bardzo dobrej znajomości platformy mobilnej SAP oraz narzędzi do ich projektowania.
Inwestycja w zespół Enterprise Mobility, dołączenie rozwiązań mobilnych do oferty Hicron i zapewnienie zasobów dla funkcjonowania nowego działu to w pełni przemyślany i jak najbardziej naturalny krok dla Hicron – zaznacza Remigiusz Efinowicz, Członek Zarządu Hicron. Nowoczesność, nowatorskość są wpisane na stałe w naszą strategię, a rozwiązania mobilne to bardzo przyszłościowe narzędzia – potwierdzają to trendy zaobserwowane przez nas na zachodzie, nasi klienci i partnerzy, także media. Decyzja ta została podjęta z dużą łatwością ponieważ jako integrator – nowator, tematem tym interesowaliśmy się już od dłuższego czasu. Oprócz bliskiej współpracy z SAP, spotykamy się już z pierwszymi klientami w Polsce i za granicą, zainteresowanymi naszymi rozwiązaniami.
Aplikacje mobilne Hicron wyróżniają się nowoczesnością i łatwością w obsłudze. Mogą być tworzone zarówno jako natywne aplikacje poszczególnych platform (np. iOS, Android lub Windows Phone) a także na platformach mobile-middleware, na przykład SAP Unwired Platform. Rozwiązania mobilne Hicron mogą być integrowane z dowolnymi systemami końcowymi, nie tylko z systemem SAP ERP.

Źródło: HICRON

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top